Answer:
$-748.38
Step-by-step explanation:
Net proceeds = Total cost of selling the stock - Total cost of purchasing the stock
Total cost of purchasing the stock = $7000 + ($7000 x 0.015) = $7105
Total cost of selling the stock = $6,325 + ($6,325 x 0.005) = $6356.63
Net proceeds = $6356.63 - $7105 = $-748.38
Let x be the width of the playground, then 3x is the length of the
<span>playground
х * 3х = 75
3x</span>² = 75
x² = 25
x = 5 m (width)
5*3=15 m (length)
Perimeter = 2(5+15) = 2*20 = 40 meters.
Answer:
yes
Step-by-step explanation:
because it sells the best price