Answer:47.14km/h
Step-by-step explanation:
585÷3 and 1/2=167.14km/h
70÷35/60=120km/h
167.14-120=47.14km/h
This is a typo and vaguely phrased. However, the closest to a direct solution is to think of it as follows: 35% of the cars are speeding. Out of these, 52% of the cars are also speeding. Hence, the result of cars that are both speeding and speed cars is 0.52*0.35=0.182
Answer:
Its C
Step-by-step explanation:
It is 6 because there are 6 dots on the outer circle and those are the valence electrons. Also I just did it on Edge. Hope this helps.
X + x + 1 + x + 2 + x + 3 = 330
4x + 6 = 330
4x = 324, x = 81
Smallest number: 81
Biggest number: 81 + 3 = 84
Sum: 81 + 84 = 165
The answer is 165