In perspective this looks tricky but really its no ;) just follow it slowly.
110.25 is your total cost
3 is how many you bought.
So doing division 3/110.25= 36.75
CHECK: 36.75 + 36.75 + 36.75 = 110.25.
Hope this helps.
Answer:
80
Step-by-step explanation:
only 40% of 200 people like raspberry jam, so that'd be
40% of 200 = 40/100 × 200 = 80
Answer:
d.There is insufficient evidence to conclude that the quality and price of a car are associated. There were ten cars used in the sample.
Step-by-step explanation:
Hello!
You have two variables X₁: quality score of a car and X₂: the price of a car.
It was analyzed id there is an association between the quality and the price.
The null hypothesis of a Spearman's rank correlation test is:
H₀: There is no association between the quality and the price of cars.
The researcher failed to reject the null hypothesis which means that there is no association between the variables of interest.
The sample size is listed in the output n= 10 consumer reports.
I hope you have a SUPER day!
Answer:
7.0 < x < 7.6
X is the ideal pH of the swimming pool