Answer:
2/3
Step-by-step explanation:
So we have 10%+5%=15% of clients under the condition "permanent", and we can find the probability that a client in that group requested a haircut:
P(haircut | permanent)=10%/15%=2/3
Answer:
d isósceles hijo muy graciosa ya no me acuerdo de nada y tu q ases hablas con el
Answer:
$95.77
Step-by-step explanation:
We are told that Tim wants to purchase a watch for $98.99.
He has a coupon that will discount the watch by 10%. So price of watch after using coupon will be,



Now let us find the price of watch after sales tax of 7.5%.




Therefore, Tim will pay $95.77 at the register.
Answer:
b= 2x²; c = 4; 3 = 3 ; g = 6x
Step-by-step explanation:
