<h2>
Plane's speed without wind i s 117.68 mph</h2>
Step-by-step explanation:
We have speed of plane without wind is x.
Distance to brothers place = 200 miles.
A headwind of 20 mph slowed down the plane's speed on the first leg of the trip
Speed to brothers place = x - 20
We have
Distance = Speed x Time

A tailwind of 20 mph sped up the plane on the return trip
Speed of return trip = x + 20
We have
Distance = Speed x Time

The entire trip took 3.5 hours.
That is

Plane's speed without wind i s 117.68 mph
Answer:
C. The height of each bar represents the category's frequency or relative frequency
Step-by-step explanation:
Answer:
A. Given
B.Measure of ABC=90
C.Angle addition Prostulate
D.2 times the measure of angle CBD=90
Step-by-step explanation: