Answer:
C
Step-by-step explanation:
In this question, we are interested in calculating the z-score of a company employee.
Mathematically;
z-score = (x- mean)/SD
where in this case;
x is the value given which turns out to be the annual salary of the employee = 28,000
Mean = 34,000
standard deviation = 4,000
Plugging these values into the equation above, we have;
z-score = (28000-34000)/4000 = -6000/4000 = -1.5
What phrases? I don't see a photo or any other information. •_•
Answer:
$0.85
Step-by-step explanation:
2 juice pouches- $2.50
3c+2.50=5.05 (c is for bags of chips)
3c=5.05-2.50
3c=2.55
c= $0.85
So one bag of chip is $0.85
Step-by-step explanation:
1/2 - 1/6 = 3/6 - 1/6 = 2/6
Hope this helps!!!