<u><em>Answer:</em></u>
b.Each electrician charges a different base fee:
<u><em>Explanation:</em></u>
<u>Each of the equations has two parts:</u>
1- base fee that is independent of any variable (this would be the number that has no variable next to it)
2- an hourly rate depending on the number of hours x (this would be the number that has an x next to it)
<u>For the first electrician:</u>
y = 25x + 30
base fee = $30
hourly rate = $25
<u>For the second electrician:</u>
y = 30x + 25
base fee = $25
hourly rate = $30
<u>For the third electrician:</u>
y = 25x + 20
base fee = $20
hourly rate = $25
<u>Now, let's check the choices:</u>
<span><u>a.Each electrician charges a different hourly rate:</u>
</span>This is incorrect as electricians 1 and 3 charge the same hourly rate ($25)
<span><u>b.Each electrician charges a different base fee:</u>
This is correct as all three base fees are different ($30, $20 and $25)
</span><span><u>c.All three electricians charge the same hourly rate:</u>
This is incorrect as electrician 2 has a different hourly rate
</span><span><u>d. All three electricians charge the same base fee:</u>
This is incorrect as the base fees for the three electricians are different ($30, $25 and $20)
Hope this helps :)</span>
Lololollolollllollllolloolollllll IM TRYING TO GET POINTS. THX
You need to look at this chart <span>The system of equations below represents the number of people and total sales for the county fair on Tuesday, where x represents the number of child tickets and y represents the number of adult tickets. you need to take the amount of money you get for adult tickets only then divid it by seven and that is you answer</span>
Answer:
The probability associated with the range lethal morphine blood levels is 0.9902.
Step-by-step explanation:
Let <em>X</em> = lethal blood concentration of morphine.
The random variable <em>X</em> is normally distributed with parameter <em>μ</em> = 2.5 μg/ mL and <em>σ</em> = 0.95 μg/ mL.
Compute the probability of <em>X</em> within the range 0.05 to 4.95 μg/ mL as follows:

*Use a <em>z</em>-table for the probability.
Thus, the probability associated with the range lethal morphine blood levels is 0.9902.
Answer:
4 ml
Step-by-step explanation:
m = D/ v where m is mass and D is density and V is volume
.875 = 3.5 / V
Multiply each side by V
.875 V = 3.5
Divide each side by .875
V = 3.5/.875
V =4