the function is decreasing and the y intercept is (0,1)
The complete problem wants to know the more cost-effective choice is the printing company replaces its press machine every four years.
With this in mind, if they choose Company A, the total amount that needs to be paid to cover 12(4) = 48 months will be
Company A = 9 500 + 48(750) = $13 100
As for Company B, the highest probability of not having any repairs over the four years is 0.32 while there's 0.14 chance that number of repairs will be 3 over the time the contract is applied.
This means that the possible amounts to be paid to Company B are
Company B = 10 500 + 0(150) = $10 500
Company B = 10 500 + 1(150) = $10 650
Company B = 10 500 + 2(150) = $10 800
Company B = 10 500 + 3(150) = $10 950
This shows that choosing the machine from Company B would be better.
Hence, the answer is Company B<span>.</span>
Answer:
8r^4
Step-by-step explanation:

Answer:
$1.94 times 11 =21.34
Step-by-step explanation:
So 5 rubber stamps cost $9.70. Your going to divide $9.70 by 5 so you get the cost of each stamp which is $1.94 each stamp. Your going to take $1.94 and multiply it by 11. You will get 21.34. :D Hope i helped you c: By the way this is the simplified version of the equation so i dont know if you want a longer version of the answer but ya! :D