It would be 48/64 this is done by finding how many times 4 fits in 64 (64/4) then multiplying 3 by that answer
Answer:
$4182.7
Step-by-step explanation:= 4000*(1.5%)*3
Year 1= 4000*(100%+1.5%)= 4060
Year 2= 4060*(100%+1.5%)= 4120.9
Year 3= 4120.9*(100%+1.5%)= 4182.7
Answer:
Option b: a decision analysis
Step-by-step explanation:
Option b: a decision analysis
Decision analysis is referred to that the strategic marketing planning process that consists of a systematic visual approach. it facilitates the use of all tools that can be needed to have a discussion on the decision process.
An approach like a diagrammatic representation of available resources, choices are mentioned on influence to easily draw the decision.
Answer = B, because 2% of 55,000 equals $1,100 then you add the $700 salary bringing you to the minimum $1,800