Answer:
a
Step-by-step explanation:
1. Choose a person.
2. Substitute the numbers into the correct values.
105 - 15 = ?/5 = 18
105 - 18 = ?/5 = 3.48
105 - 12 = ?/5 = 18.6
105 - 23 = ?/5 = 16.4
It is A because it is the only one in which the answer is equivalent to the cost.
Hope this helps:)
Answer:
Results are below.
Step-by-step explanation:
<u>We will take into account the differential costs only. Therefore, the costs of sugar beets and to crush them are irrelevant to decision making.</u>
<u>Beet fiber:</u>
Sold as is= $25
Continue processing= 57 - 16= $41
It is more convenient to process further the beet fiber.
<u>Beet juice:</u>
Sold as is= $39
Continue processing= 84 - 22= $62
It is more convenient to process further the beet juice.
Answer:
1)2/7
2) 500
3) 1,000
hope you like this answer
stay at home stay safe
keep rocking
3.142×40^2×150=753,982.237
if1sec =0.2litres
what about 753.982=
753.982×1/0.2
=22.80
Answer:
c
Step-by-step explanation:
log2-log 6=log(2/6)=log (1/3)