Is 12 I think so !! try it
Answer:
Step-by-step explanation:
Sample size = 95
X=cash carried by the persons
x bar = 8.00
s = sample std dev = 2.50
Std error = 
Hence Z score would be


-0.00
b) 
c) 95% conf interval margin of error = ±
=±0.54782
Confi interval = (8-0.5027, 8+0.5027)
= (7.4923, 8.5027)
C)If conf level increases, then width of interval would increase since critical value would increase.
If sample size increases std error would decrease and hence margin of error.
So interval would decrease.
Any number times 0 is going to equal 0
<span><span>u2</span> – 11u + 24 = 0 where u = (x2 – 1) the first awnser, a.</span>
The normal distribution curve is shown in the diagram below
<span>The percentage of time that his commute time exceeds 61 minutes is equal to the area under the standard normal curve that lies to the RIGHT of X=61
Standardising X=61 to find z-score
</span>

<span>
from the z-table
</span>

<span>
</span>