You will never be able to find this answer
Answer:
The probability that a randomly selected person is not color blind is 0.958
Step-by-step explanation:
Given,
C represents red-green color blindness,
Also, the probability that a randomly selected person is color blind,
P(C) = 0.042,
Thus, probability that a randomly selected person is not color blind,
P(C') = 1 - P(C) = 1 - 0.042 = 0.958
Answer:
1,249 cm or 12.49
Whichever one it asks for
Step-by-step explanation:
First, we need to convert all of the m to cm.
4.04 m = 404 cm
1.6 m = 160 cm
2.87 m = 287 cm
Next, add them all up.
325 + 404 + 73 + 160 + 287 =
1,249 cm
If it asks to convert to m again, then the answer would be 12.49 m
Hope this helps!!!