There would be no value to the laptop. If you’re looking for the actual value, it would be worth $-375.
Answer:
50 years
Step-by-step explanation:
use the simple interest formula :
PRT/100
P is the principle (5000)
R is the rate of interest (4)
T is the time taken (x- unknown)
the amount at the end is double the amount invested = 5000*2 = 10000
(5000*4 * x )/100 = 10000
20000x/100=10000
20000x = 100*10000
20000x = 1 000 000
x= 1 000 000/ 20 000
x = 50
it will take<u> 50 years </u>
I think the correct answer from the choices listed above is option B. Deliberate bias <span> is the source error that can be avoided by locating questions sensitive to bias and changing or dropping them. Hope this answers the question. Have a nice day.</span>
Answer:
a) 51.4
b) answer attached
c) 48.59% female
Step-by-step explanation:
a) Male driver = 100-48.6 = 51.4%
b) answer attached below
c) probability that out of 20-64 group a randomly selected sample is female
( 39.54 ÷ 81.36 ) x 100
= 48.59% chance of her being a female
The domain is all the x values that makes the graph work so its -4,-1,3,5,6