Answer: Option: (B) The range of both f(x) and g(x) is all nonzero real numbers is correct.
Step-by-step explanation: ..................Because I said so............................
Answer and Step-by-step explanation:
Data provided in the question
Mean = 1.1 hours per call =
R = Mean rate = 1.6 per eight hour day
=
= 5 per day
Based on the above information
a. The average number of customers is


= 151
b. The system utilization is

= 
= 0.32
c. The amount of time required is
= 1 - system utilization
= 1 - 0.32
= 0.68
And, there is 8 hours per day
So, it would be
= 
= 5.44 hours
d. Now the probability of two or more customers is

= 0.1024
Therefore we simply applied the above formulas
Answer:
A
Step-by-step explanation:
Just took the quiz on edgenuity
d/dx (2 x^2 y + y = 2x + 13)
4xy + 2x^2 y' + y' = 2
4xy + y'(2x^2 + 1) = 2
y' = (2- 4xy)/(2x^2 +1)
<span>ow we can use this in a linear equation for a slope
Ty = -5x/8 +5(3)/8 +8/8
= -5x/8 +(15+8)/8
= -5x/8 +23/8
this will gives us an approximation at x=2.8 now</span>