Answer: No
Step-by-step explanation:
$12-$4.50= $7.50
$7.50*15= $112.50
The Total cost is $135 She will only be making $112.50 in profits.
Please mark brainliest
Answer:
Line H has points on planes R, T, P
Step-by-step explanation:
I just took the test on Edgenuity 2020. Good luck
Answer:
x≥(500-87)/40
Step-by-step explanation:
You need 500 lbs and already have 87 so you need at least 413 bags. You divide you 40 because they come in 40 pound bags. Round up so that you have the minimum number of bags necessary to reach 500 lbs of corn.
I'm guessing 90 hours because if you add their hours together it'll be 180 if they work together it'll be like half the time which is 90
Answer:
we kind of need to see the diagram
Step-by-step explanation: