I am pretty sure it is a because 2 is half of 4 and 18 is half of 36.
The average price of such a house is
(97.86/ft²)×(1400 ft²) = 97.86×1400 = 137,004
<u>Answer-</u>
The standard error of the confidence interval is 0.63%
<u>Solution-</u>
Given,
n = 2373 (sample size)
x = 255 (number of people who bought)
The mean of the sample M will be,

Then the standard error SE will be,


Therefore, the standard error of the confidence interval is 0.63%
Answer:
A and E
Step-by-step explanation:
Death Valley and Alaska
73+42=115
134+15=149