Answer:
The correct option is E) About 1 in a million.
Step-by-step explanation:
Consider the provided information.
It is given that one in a hundred million people is a genius.
Let G represents the Genius and Q represents the quirky.
We need to find the probability that someone is acting quirky- what is the probability that they are a genius.
The probability that person is quirky is: 
The probability of
Hence, the required probability is:



Which is near about 1 in a million.
Hence, the correct option is E) About 1 in a million.
Answer:
for 5 probability is 1/6
for not a five = 1-1/6 = 5/6
Step-by-step explanation:
<span>Let be A =a3b +9a2b2-4ab5, and B=a3b-3a2b2+ab5,so the difference can be defined as A - B =a3b +9a2b2-4ab5 -(a3b-3a2b2+ab5), when there is negative sign in front of the parathesis, all the inside signs must change: that is as follow: A- B= a3b +9a2b2-4ab5 - a3b + 3a2b2 - ab5= a3b-a3b +9a2b2+3a2b2-4ab5- ab5= 12a2b2 -5ab5, the fist term has 2+2=4, as a degree,the second term has 1 +5 =6, so the true answer : The difference is a binomial with a degree of 6</span>