Hi there.
Using process of elimination & some logic, I believe the answer is:
C) starting size of the pumpkin
I hope this turned out right!
~
Step-by-step explanation:
- Assume non-hypotenuse sides are 4 and 5, so tan =4/5=0.8 . Then hypotenuse is sqrt(16+25) = sqrt(41) So sides are 4,5,sqrt (41).
Answer: Total amount the stadium would clear for all of these events combined is $1750000
Step-by-step explanation:
Since we have given that
Number of major recording acts are able to play at the stadium = 10
Average profit margin for a concert = $175000
We need to find the amount that the stadium clear for all of these events combined
As we know the formula for "Average"

Hence, total amount the stadium would clear for all of these events combined is $1750000.
Answer:
3.375
Step-by-step explanation:
(3/5)^3 / (2/5)^3 = 3.375
Answer:
(b, a)
Step-by-step explanation:
Example if D was (3, 2) and reflects across y = x, D' will be (2, 3)