So, there are 12345, 5 girls, so they can sit
SA, SH, SHA, SHAN, ST
SA, SH, SHA, ST, SHAN
SA, SH, ST, SHAN, SHA
SA, SHAN, ST, SH, SHA
SA, ST, SHAN, SH, SHA
ST, SH, SA, SHAN, SHA
SHA,
""…. I guess 25
The equation is:
P ( t ) = A * (1/2 )^(t/h)
If a sample contains 18% of the original amount of Radon - 222 and h = 3.8:
0.18 * A = A * ( 0.5 )^(t/3.8) / : A ( we will divide both sides of the equation by A )
0.18 = ( 0.5 )^(t/3.8)

t / 3.8 = 2.47 ≈ 2.5
t = 3.8 * 2.5 = 9.5
Answer:
The best estimate for the age of the sample is 9.5 days.
Answer:
The equation would be y = 3/2x - 1
Step-by-step explanation:
To find the answer in slope-intercept form, simply solve for y.
4x-4y/2=x+2 ----> Subtract 4x from both sides
-4y/2=-3x+2 ----> Multiply both sides by 2
-4y = -6x + 4 -----> Divide by -4
y = 3/2x - 1
To find the unit rate you need to divide the 1.19 by 12 so that the ounces would be the price per 1 ounce.
1.19/12 = .099 per ounce
Since we are talking about money your answer needs to be rounded to TWO decimals unless told otherwise.
Rounding .099 would be $ 0.10 per ounce