Answer: $1411.50
Step-by-step explanation:
Since the sale price is $35 each and there are 30 units, the cost will be:
= $35 × 30
= $1050
We then add the sales tax on the product which is 8%. This will be:
= $1050 + (8% × $1050)
= $1050 + (0.08 × $1050)
= $1050 + $84
= $1134
We then add Shipping price which is $15. This will be:
= $1134 + $15
= $1149
We then add the 25% rush charge on the sales price. This will be:
= $1050 × 25%
= $1050 × 0.25
= $262.50
To get total cost, this will be:
= $1149 + $262.50
= $1411.50
Answer:
92%
Step-by-step explanation:
The percentage of apartments rented for less than $600 is given by the sum of all of the apartments in the 300 to 400, 400 to 500 and 500 to 600 intervals divided by the total number of apartments sampled (250).

92% of the apartments rented for less than $600.
Answer:
-1050
Step-by-step explanation:
I know the answer because descending means going down so 2100 is the big number and its negative to if you do -2100 divided by 2 then you will get -1050.
Answer:
the seventh grader because the eighth graders got 58 which is more than 50 so the 7th grader would get the pts
Step-by-step explanation: