Answer: 11.5%
Explanation:Since 1 minute = 60 seconds, we multiply 12 minutes by 60 so that 12 minutes = 720 seconds. Thus, we're looking for a probability that the auditor will spend more than 720 seconds.
Now, we get the z-score for 720 seconds by the following formula:

where

So, the z-score of 720 seconds is given by:

Let
t = time for the auditor to finish his work
z = z-score of time t
Since the time is normally distributed, the probability for t > 720 is the same as the probability for z > 1.2. In terms of equation:

Hence, there is
11.5% chance that the auditor will spend more than 12 minutes in an invoice.
Ummm let me see so what u have to do is
Answer:
There are 35 students in his class.
Step-by-step explanation:
1. Create a proportion: 60/100=21/x
2. Cross multiply, or not (I prefer to cross multiply). 60x=2100
3. Solve the equation: x=35.
Answer: There are 35 students in his class, 14 people going in school, 21 student online.
Answer:
89
Step-by-step explanation:
There are only 30 pages but last page number is 89.