Answer:
It was a sappy one
Step-by-step explanation:
lol
The answer would be 20 im pretty sure
<span><span>-2-2 + 2 = 0(-2, 0)</span><span>-1-1 + 2 = 1(-1, 1)</span><span>00 + 2 = 2(0, 2)</span><span>11 + 2 = 3(1, 3)</span><span>22 + 2 = 4<span>(2, 4)</span></span></span>
Answer:
range is between 55.5 to 64.5
Step-by-step explanation:
Horn lengths of Texas longhorn cattle are normally distributed. The mean horn spread is 60 inches with a standard deviation of 4.5 inches
68% is 1 standard deviation from mean
To get the range of 1 standard deviation we add and subtract standard deviation from mean
mean = 60
standard deviation = 4.5
60 - 4.5= 55.5
60+4.5 = 64.5
1 standard deviation is between 55.5 to 64.5
That is 68% range is between 55.5 to 64.5