Answer:
Step-by-step explanation:
2x+6
<3
Callie
Answer:

Step-by-step explanation:

Check:

OK.
If 62% of the seats are sold;
100-62= 38% seats still available.
17100=38% seats available
17100/38= seats in 1%
450 seats
In 100%,
450×100=450000 seats total.
Hope I helped :)
Answer:
Tons
Step-by-step explanation:
A school bus should be weighed in tons due to the fact that it definitely weighs more than a few pounds.
Answer:
My best answer is that the probability is 35/100 that the student chosen at random owns neither a laptop nor a mobile phone.
Step-by-step explanation:
If you go back and read the introductory passage, you will notice it says, "In a group of 100 students... 35 own either a laptop or a mobile phone, but not both." And I think the other numbers, I.E. 25 and 40, were just meant to throw us off. Therefore, I think 35/100 is the probability.