Answer:
2h x (l+b)
2x10 X (12+10)
20 X 22
44 cm cube is your answer...
Given that the basket of watermelons sells for $9 before tax and the tax rate is 9%.
The tax on the basket of watermelons is given by

Therefore, the total price Tiffany pays for the basket of watermelons is $9 + $0.81 = $9.81
Answer:
D
Step-by-step explanation:
Labor productivity is is measured per hours.
Hence, the work he does [amount of claims] will be distributed amongst the amount of hours he works. The amount of dollar he uses <em>doesn't matter for labor productivity.</em>
<em />
Thus, his work is 6 claims. He does that is 8 hours. So claim/hr is:
6/8 = 0.75 claims per hour
Answer choice D is right.
Answer:
25
Step-by-step explanation:
had it on khan
Answer:
The total number of elements in the sample space if the experiment has 3 stages is 64 ....
Step-by-step explanation:
The answer is C.
According to the given statement the number of equally likely sample outcomes of a single stage of an experiment is 4
To find the total number of elements in the sample space if the experiment has 3 stages, we just simply multiply 4 three times.
4³ = 4*4*4
= 64
Therefore the total number of elements in the sample space if the experiment has 3 stages is 64 ....