A) Volume = (1/12)pi*h^3, with height = 5cm.
<span>b) You should be able to differentiate V = (1/12)pi*h^3 with respect to h, and you were given dh/dt = -0.3 cm/hr.
</span>
does that make sense?
The answer for this would be 23.4.
This is because 1.3 = 1 mile. Therefore you should do 1.3 x 18
which equals 23.4!
Answer:
Step-by-step explanation:
THESE ARE THE CORRECT ANSWERS