Answer:
<em>The month-to-month contract will cost an extra $1356.</em>
Step-by-step explanation:
"An annual contract is $502.00/month with a 2-month penalty if you break the lease."
If you stay the whole year, and you pay $502 per month, you pay 12 * $502 = $6024 for the entire year.
"The month-to-month contract is $615.00/month."
If you stay the entire year, you pay 12 * $615 = $7380.
The difference is $7380 - $6024 = $1356
Answer:
its b. cuz got the friggen question wrong when i did it. >:(
I believe the answer would be 49.64 because if you add them together 22.65+33.31 = 55.96 x .10 = 5.60 55.96-5.60 = $49.64
Answer: -1mn + 10m +5n
Step-by-step explanation:
14 - 15 = -1
-12 + 22 = 10
7 - 2 = 5
<!> Brainliest is much appreciated! <!>
Answer:
The critical t values are -1.746 and 1.746.
Step-by-step explanation:
Given information:
The weight of a USB flash drive is 30 grams and is normally distributed.
Population mean = 30
Sample size = 17
Sample mean= 31.9
Standard deviation = 1.8
Significance level, α=0.10
Null hypothesis: 
Alternative hypothesis: 
It is a two tailed test.
The t-critical values for a two-tailed test, for a significance level of α=0.1 are -1.746 and 1.746.
Therefore the critical t values are -1.746 and 1.746.