Answer:

Step-by-step explanation:

Answer:
540540 dominoes
Step-by-step explanation:
1. 29.6%
2. 18.1%
3. 27.9%
4. 75.4%
You need to calculate how many times the required difference is of the standard deviation, i.e. the ratio difference / standard deviation.
These are the calculations:
Standard deviation = 0.2 mm
Difference between 25.6mm and the mean = 25.6mm - 25mm = 0.6 mm
Ratio difference / standard deviation = 0.6mm / 0.2 mm = 3.
Then, the answer is that a ball with a diameter of 25.6 mm differs 3 standard deviations from the mean.
It would be “Allen” since his percentage is far more grater then the rest, even Roneisha because even though her percentage is 1% greater, she has less pages, Ben has more pages but has 1% less.
Basically it’s like 2 bikers racing, 1 biker is faster but can’t go 5 miles, but the other is not that fast but can go 5+ miles.
Now who can go further, it would be the slow one.