Are you looking for the area or the perimeter?
Perimeter: 24
Area: 32
Hope this helped!
-TTL
Answer:

Step-by-step explanation:




The empirical rule says 68% of the distribution should fall within one standard deviation of the mean, so you should expect salaries between

and
Answer:
The approximate loudness of a rock concert with a sound intensity of
is 110 Db.
Step-by-step explanation:
The loudness, L, measured in decibels (Db), of a sound intensity, I, measured in watts per square meter, is :

We are supposed to find What is the approximate loudness of a rock concert with a sound intensity of 
So, 
Substitute the values in the formula :


L=110 Db
So, the approximate loudness of a rock concert with a sound intensity of
is 110 Db.
2.4 ÷ 0.3 = 8
Scale factor = 8
8 = positive integer
Therefore, it is an enlargement