Answer:
The conditional relative frequency that someone is in high school, given that the person prefers to study without music, is about 0.56.
If someone prefers to study with music, the probability the person is in HS is about 44%.
Step-by-step explanation:
Looking at the "music" column, we see there were 153 total people who prefer to study with music. Out of these, 68 were high school students; this gives us 68/153 = 0.44 = 44%.
Out of the 153 people who prefer to study with music, 85 were in college; this gives us 85/153 = 0.56 = 56%.