One company wants $10 per 3.5 hours, so they want 10 / 3.5 ≈ 2,86 dollars per hour (after rounding to the closest hundreths).
Second company wants $1.25 per half an hour, so they want 2 * 1,25 = 2,50 dollars per hour.
The unit rate is 2,86:2,50
I wanna say 32 because it repeats it in the question
Answer: 0.8313
Step-by-step explanation:
As per given we have,

Also, the distribution of the number of suitcases that get lost each week on a certain route is approximately normal.
Since , 
z-score corresponds to x= 10:
z-score corresponds to x= 20:
P-value = 

Hence, the probability that during a given week the airline will lose between 10 and 20 suitcases = 0.8313