Lets use the formula
to solve this, where,
- R is the rate
- W is the number of workers/things
- T is time
- J is number of jobs/things
<em><u>"If it takes 10 seconds for 10 printers to print out 10 pages of paper"</u></em> - here -
W is 10 printers, T is 10 seconds, and J is 10 pages. We can write:

<u><em>"how many seconds will it take 50 printers to print out 50 pages of paper"</em></u><em> - here we use
(previously found) to figure out T.</em>
<em>
</em>
So it will take 10 seconds for 50 printers to print 50 pages.
ANSWER: 10 seconds
X=7/4+7/4y ,y∈ (One symbol I can't find but that's what I got)
<span>The control box’s dimensions are 30 inches by 25 inches. Therefore, the perimeter of the box is 30 inches + 25 inches + 30 inches + 25 inches = 110 inches. There are 12 inches per foot. 12 goes into 110 nine times, with two inches left over. Therefore, 9 feet and 2 inches of weatherstripping is needed.</span>
Answer: C.156
Step-by-step explanation:
Given: Total seashells = 160
mean = 120
population standard deviation = 26 grams
The probability that the seashells weigh at least 68 grams :-'

Total seashells weigh at least 68 grams = 0.9772 x 160 = 156.352≈ 156
Hence, the correct option is C.156