Answer:
630
Step-by-step explanation:
259 rounded to the nearest 10 is 260
372 rounded to the nearest 10 is 370
260+370=630
Hope this helps!
Answer:
8% or 0.08
Step-by-step explanation:
Probability of missing the first pass = 40% = 0.40
Probability of missing the second pass = 20% = 0.20
We have to find the probability that he misses both the passes. Since the two passes are independent of each other, the probability that he misses two passes will be:
Probability of missing 1st pass x Probability of missing 2nd pass
i.e.
Probability of missing two passes in a row = 0.40 x 0.20 = 0.08 = 8%
Thus, there is 8% probability that he misses two passes in a row.
<span> </span> <span>sorry if this answer <span>wrong
</span></span>