If it is 30% off, then u r paying 70%
70% of 17 = 0.7(17) = 11.90 ...this is without tax
u have a tax rate of 6%.....
11.90 * 1.06 = 12.614 rounds to 12.61 <== total cost including tax
To get the correct answer to this question, you just need to divide 20% by 0.05% in order to get the answer, how many times a manual filer is more likely to make an error than an electronic file.
20: 0.05 = 400
The answer is C. 400 times more likely.
Point estimate proportion is the average of lower and upper interval limit.
Point estimate proportion )p) = x/n
Where x = observations, n=sample size
Substituting;
p= 40/493 = 0.0811
Answer:
Yes he has enough fence to go round the flower bed.
Step-by-step explanation:
1 yard = 3 feet
25 feet = 25/3 = 8.33 yards
Yes he has enough fence to go round the flower bed.
The diagram included should explain this.