Answer:
2x-6
Step-by-step explanation:
I think, I might be wrong
Answer:
($13,300,$46,900)
Step-by-step explanation:
We are given the following in he question:
Mean, μ = $30,100
Standard Deviation, σ = $5,600
Chebyshev's Theorem:
- According to theorem atleast
percent of data lies within 2 standard deviations of mean. - For k = 3,

Thus, 89% of data lies within three standard deviation of mean.

Thus, we expect at least 89% of new car prices to fall within ($13,300,$46,900)
500=2.5x+200
x=the amount of desserts.
500-200=2.5x
300=2.5x
x=120
C is the answer.
Answer:
The critical t values are -1.746 and 1.746.
Step-by-step explanation:
Given information:
The weight of a USB flash drive is 30 grams and is normally distributed.
Population mean = 30
Sample size = 17
Sample mean= 31.9
Standard deviation = 1.8
Significance level, α=0.10
Null hypothesis: 
Alternative hypothesis: 
It is a two tailed test.
The t-critical values for a two-tailed test, for a significance level of α=0.1 are -1.746 and 1.746.
Therefore the critical t values are -1.746 and 1.746.
Sam painted 3
ellie painted 2x3, so she painted 6
6+3=9
together they painted 9 pictures