Answer:
rotated
Step-by-step explanation:
bc I said so
Answer:3 gallons of paint
Step-by-step explanation:multiply 23 times 16 and then divide by 175.
<span>The <u>correct answer</u> is:
This is the average number of days the house stayed on the market before being sold for $150,000.
Explanation<span>:
f(p) is defined as the average number of days a house stays on the market before being sold for price p (given in $1000).
We want f(150); this means p=150. Since p is in thousands of dollars, this means the price of the house was $150,000.
This means f(150) is the average number of days the house stayed on the market before being sold for $150,000.</span></span>
Answer: This is what Khan Academy said the answer was
M + 20 = 9
u need to subtract 20 from both sides because u want to isolate m
m + 20 = 9
m + 20 - 20 = 9 - 20
m = - 11