Answer:
a) 15 house with 3 bedrooms
b) 40 ÷ 5 = 8
Step-by-step explanation:
Can you make me the brainliest?
The average price of such a house is
(97.86/ft²)×(1400 ft²) = 97.86×1400 = 137,004
The answer is true because if you multiply 3•(3) is will give you 9 and if you multiply 10•(3) it will give you 30 which gives you both of the sides for the larger one
13 + 6 + 3 + 7 + 11 = 40
;
40 ÷ 5 = 8
;
13 - 8 = 5
6 - 8 = |-2| = 2
3 - 8 = |-5| = 5
7 - 8 = |-1| = 1
11 - 8 = 3
;
5, 2, 5, 1, 3
5 + 2 + 5 + 1 + 3 = 16
16 ÷ 5 = 3.2
;
Mean Absolute Deviation is 3.2.
Hope this helped☺☺