Answer:
Option C is right
Step-by-step explanation:
Given are two samples
I group has sample size 90, mean = 9.2 and std dev =0,.37
II group has sample size 70, mean = 7.3 and std dev = 0.58
we find that mean difference i.e. difference between mean hours of sleep between two groups
= 9.2-7.3 = 1.9
Std error for difference = 0.0620
Since sample size is sufficiently large we can use Z critical for 99%
i.e. 2.58
Margin of error =±2.58(0.062)
=0.16
Hence confidence interval 99% for difference in hours of sleep
= (1.9-0.16,1.9+0.16)
=(1.74, 2.06)

hmm, seems that we can say that the square root thing is the g(x)
I would say

and

we could also have

and

or

and

there are many posibilities
He will have more than enough because he only needs to cover 84.1425 square feet.
Answer:
The total change that will likely occur in 2 years is
mg/L
Step-by-step explanation:
Given : The first year, they found the chloride concentration changed by
mg/L .
It is estimated that the chloride concentration will change
mg/L the next year.
To find : What is the total change that will likely occur in 2 years?
Solution :
The chloride concentration changed by
mg/L in first year.
The chloride concentration will change
mg/L the next year.
The total change that will likely occur in 2 years is
In a mixed fraction -
mg/L
1 plus 3 equals 4
Your answer is 4