All of them would be true so I would say the answer would be D.
hope that helped.
Let price of the Caleb's groceries was $x.
Given that tax rate is 2.5% or 0.025
Then sales tax is given by product of 0.025 and x.
which is 0.025x.
Given that tax paid is $1.60 so both must be equal

divide both side by 0.025


Hence final answer is $64.
If you don't double check your answers by substituting them back into the original equation, you may be introducing extraneous solutions into the problem which is why you should always check to confirm your answer is accurate. I hope this helps! :)
Whats the question asking? it says C is 37
Given:
Principal = 17,000
rate = 10.7%
term = x/360
interest = 1,121.72
Interest = Principal * rate * term
1,121.72 = 17,000 * .107 * x/360
1,121.72 = 1,819x / 360
1,121.72 * 360 = 1,819x
403,632 / 1,819 = x
221.90 = x
Lauren Michelle will have to wait 222 days for her investment to earn $1,121.72
Given:
Principal = x
rate = 9%
term = 10 months
interest = 1,687.50
Interest = Principal * rate * term
1,687.50 = x * 0.09 * 10/12
1,687.50 = x * 0.075
1,687.50 / 0.075 = x
22,500 = x
The amount Sandra Leatherwood invested was $22,500.