Answer:
($13,300,$46,900)
Step-by-step explanation:
We are given the following in he question:
Mean, μ = $30,100
Standard Deviation, σ = $5,600
Chebyshev's Theorem:
- According to theorem atleast
percent of data lies within 2 standard deviations of mean. - For k = 3,

Thus, 89% of data lies within three standard deviation of mean.

Thus, we expect at least 89% of new car prices to fall within ($13,300,$46,900)
I think that u might want to do the share the company money i could be wrong but if i sm sorry
Answer:
5
Step-by-step explanation:
Z = 25/5
in simplest form........
25/5 = 5/1
so the answer is 5.
7 3/4 × 3/4 = So u add 3×3=9
Then add 4×4=16 Give you 9/16
Then you add that 7 you left out with 9/16
But just the 9 not the 16
7 × 9 = 63 And your answer is 63/16
Hope i help :-)