Answer : 
Explanation : To convert amu i.e. atomic mass unit in grams we have the conversion factor as 1 amu = 
we know the mass of the proton is 1.0073 amu
So converting it into grams we have to multiply;
1.0073 amu X
= 
Now, Volume = 1/6πd³ as diameter is given as
converting it to cm will require to multiply with 100
∴ Volume = 1/6π
Hence, volume = 
Therefore, Density = mass / volume
∴ Density = 
Therefore, Density will be
.
1.04gK*1molK/39.01g K= 0.0267 mol K
0.70gCr*1mol/52.0g Cr = <span>0.0135 mol Cr
0.86 gO* 1 mol/16.0 g O = 0.0538 mol O
</span>0.0267 mol K/0.0135 = 2 mol K
0.0135 mol Cr /0.0135= 1 mol Cr
0.0538 mol O/0.035= 4 mol Cr
K2CrO4
It's a because if you add them together you till get 1.40
The answer is developer .
Chloe wants to lighten the color of her dark hair, which will require the use of both hair color and hydrogen peroxide.
Hydrogen peroxide (H₂O₂) is an example of a most commonly used developer in hair color.
Hydrogen peroxide lighten hair color, as it can dissolve darker pigment. According to the natural hair color and the length of time a person will leave hydrogen peroxide on hair, hair can turn somewhere on the color spectrum between caramel, orange and yellow.
Sodium-22 remain : 1.13 g
<h3>Further explanation
</h3>
The atomic nucleus can experience decay into 2 particles or more due to the instability of its atomic nucleus.
Usually, radioactive elements have an unstable atomic nucleus.
General formulas used in decay:

T = duration of decay
t 1/2 = half-life
N₀ = the number of initial radioactive atoms
Nt = the number of radioactive atoms left after decaying during T time
half-life = t 1/2=2.6 years
T=15.6 years
No=72.5 g
