Answer:
4
Step-by-step explanation:
9×3=27
2×7=14
1×4=4
nice logic
The difference between the 2 times would be .055 seconds...
Answer:
The approximate probability that more than 360 of these people will be against increasing taxes is P(Z> <u>0.6-0.45)</u>
√0.45*0.55/600
The right answer is B.
Step-by-step explanation:
According to the given data we have the following:
sample size, h=600
probability against increase tax p=0.45
The probability that in a sample of 600 people, more that 360 people will be against increasing taxes.
We find that P(P>360/600)=P(P>0.6)
The sample proposition of p is approximately normally distributed mith mean p=0.45
standard deviation σ=√P(1-P)/n=√0.45(1-0.45)/600
If x≅N(u,σ∧∧-2), then z=(x-u)/σ≅N(0,1)
Now, P(P>0.6)=P(<u>P-P</u> > <u>0.6-0.45)</u>
σ √0.45*0.55/600
=P(Z> <u>0.6-0.45)</u>
√0.45*0.55/600
Answer:
Step-by-step explanation:
First you will multiply Rivers edge 3x8=24 and then wooden marsh 8x20=160, lastly canyon creek 15x35=525. So it would be canyon creek, wooden marsh and rivers edge!
The cost of
pounds chocolate milk is $6.25 more than the cost of
pounds of Caramel.
Step-by-step explanation:
Given,
Cost of one pound of Caramels = $10.28
Cost of
pounds of Caramel = 
Cost of
pounds = 
Cost of one pound of chocolate milk = $13.85
Cost of
pounds = 
Cost of
pounds = 
Difference = 24.24 - 17.99 = $6.25
The cost of
pounds chocolate milk is $6.25 more than the cost of
pounds of Caramel.
Keywords: difference, multiplication
Learn more about multiplication at:
#LearnwithBrainly