Answer:

Step-by-step explanation:
Let x be the number of adults and y be the number of campers.
There are rooms for 450 people, so
x+y≤450.
Each adult costs $7, then x adults cost $7x.
Each camper costs $4, then y campers cost $4y.
There is a maximum budget of $1,150, so
7x+4y≤1,150
Hence, you get the system of two inequalities:

The original price of the shirt is. 25.20
Explanation:
0.4 x 18.00= 7.20
7.20 + 18.00= 25.20
Answer:
.98
Step-by-step explanation:
1-(35/43)^18 im in stats too tehee
Ur answer is 6 (20+20+20+20+20+20+21+21+21+21+21+21+21+21+21+21+21+21=372) and they need at least 362 hope this helps I'm pretty sure this is right sorry if it's wrong but it seems right to me