Quantity of dolls and horses are 10 and 5 respectively .
Selling prices of dolls and horses are $7 and $ 9 respectively .
And the commission on them are $2 and $ 3 respectively .
So net price = 10*(7-2) + 5(9-3) = 10+5 + 5*6 = 50+30 = 80
So the total value of the merchandise using net realizable value is $ 80. Therefore out of the given options, correct option is the last option .
<span>20.28% is the answer</span>
Given:
House valued at $ 425,000
AAA Insurance: $0.38 per 100 with a $500 deductible
425,000 / 100 = 4,250
4,250 x 0.38 = 1,615 annual premium
Thompson’s insurance: $0.26 per 100 with a $1000 deductible
425,000 / 100 = 4,250
4,250 x 0.26 = 1,105 annual premium
If
an incident occurs that results to damage or loss to their home, the
couple shall shell out 500 before AA Insurance can take over payment for
expenses. On the other hand, the couple will shoulder 1,000 before
Thompson’s insurance take over payment for expenses in the event there
is an incident that results to damage or loss to their home.
c.
Thompson’s Insurance is cheaper even if Tara and Levi experience an
incident that results in severe damage or loss to their home.
Answer: 302
Step-by-step explanation:
45 pages per hour X 4 hours = 180 pages in total
180 + 122 = 302
so 302 pages in total
'please can i have brainliest? i need it for my goal'
Answer:
2,3 so your answer is c
Step-by-step explanation: