Answer:
B. 2
Step-by-step explanation:
a1,1=1
a1,2=2
a1,3=3
a2,1=4
a2,2=5
a2,3=6
a3,1=7
a3,2=8
a3,3=9
Answer:
The correct way to complete the sentences is as follows:
As Jimmy sells more hot dogs, his profit will increase.
Jimmy sells the hot dogs for $1 each.
Jimmy needs to sell 8 hot dogs to recover the money he invested.
If Jimmy sells 15 hot dogs, he will make $7 in profit.
To make $12 in profit, Jimmy would have to sell 20 hot dogs.
Answer:
P = 0.0215 = 2.15%
Step-by-step explanation:
First we need to convert the values of 900 and 975 to standard scores using the equation:

Where z is the standard value, x is the original value,
is the mean and
is the standard deviation. So we have that:
standard value of 900: 
standard value of 975: 
Now, we just need to look at the standard distribution table (z-table) for the values of z = 2 and z = 3:
z = 2 -> p_2 = 0.9772
z = 3 -> p_3 = 0.9987
We want the interval between 900 and 975 hours, so we need the interval between z = 2 and z = 3, so we just need to subtract their p-values:
P = p_3 - p_2 = 0.9987 - 0.9772 = 0.0215
So the probability is 0.0215 = 2.15%
rule says that 28 % of your total income should be spent on Housing finances and 36 % of your gross total income should be spend for Debts.
Annual Salary = $ 60,750
Maximum mortgage payment=28% of $ 60,750

Maximum ,mortgage payment allowed for someone with an annual salary of $60,750= $ 1,701.00→→→Option (C)