<h2>
Answer with explanation:</h2>
As per given , we have
, n=331
Critical value for 90% Confidence interval : 
a) Confidence interval :


Hence, a 90% confidence interval for the proportion of Americans who decide to not go to college because they cannot a ord it : 
b) Margin of error : E=1.5%=0.015
Formula for sample size : 
For p =0.48 , we have

Hence, the required sample size to survey = 3002
The probability that none of the four have been vaccinated is
(1-0.63)^4 = 0.01874161
The probability that at least one has been vaccinated is the complement of this,
≈0.9813
Gross income : 785 per week
deductions are :
FICA : 42.25
income tax : 90.33
2% state tax : 0.02(785) = 15.70
1% city tax : 0.01(785) = 7.85
3% retirement : 0.03(785) = 23.55
total deductions are : 42.25+90.33+15.70+7.85+23.55 = 179.68
gross pay - deductions = net pay
785 - 179.68 = net pay
605.32 = net pay <====
My answer would be letter (D.)