Answer:
Step-by-step explanation:
Sample size = 95
X=cash carried by the persons
x bar = 8.00
s = sample std dev = 2.50
Std error = 
Hence Z score would be


-0.00
b) 
c) 95% conf interval margin of error = ±
=±0.54782
Confi interval = (8-0.5027, 8+0.5027)
= (7.4923, 8.5027)
C)If conf level increases, then width of interval would increase since critical value would increase.
If sample size increases std error would decrease and hence margin of error.
So interval would decrease.
108 divided by 9 = 12 x -12 = -144 divided by 6 = -24 - (100 divided by 5) =
-24 - 20 = -44
answer= -44
-4 = 8m + 18n
-18n = 8m + 4
/-18 /-18 /-18
n = 8m/-18 + 4/-18
I'm not sure so yeah
What is the area of the triangular base?
8 square feet
What is the length of edge DF?
4 feet