We know that
<span>Joey and Rita paint a room in 8 hours
so
100%----------> 8 hours
X%----------> 1 hour
x=100/8-----> 12.5%
that means
</span>Joey and Rita paint 12.5% of a room in 1 hour
Billy paint a room in 12 hours
so
100%----------> 12 hours
X %------------> 1 hour
x=100/12----> x=8.33 %
that means
Billy paint 8.33% of a room in 1 hour
i<span>f all three work together
then
All three paint (12.5%+8.33%) in 1 hour
20.83%------------> 1 hour
100%------------> x
x=100/20.83-----> x=4.8 hours
the answer is
4.8 hours</span>
Answer:
Option c (Upper tailed) is the correct choice.
Step-by-step explanation:
Given that:
The average attendance is:
= 74,900
We will have to test:
⇒ 
or,

Verses,
⇒ 
or,

The other given alternatives aren't connected to the given scenario. So the above is the correct one.
All you have to do here is find the lcm.
the time it will take them too complete the lap at the same time is 12 minutes.
1. It is the subset of a group - Group sample.
2. It equally favors all members of a group sample
- Random sample.
3. It collects data on members of a group - Survey.
4. It does not equally favor all members of a group - Biased sample.
5. It includes all members of a group
- Population.
6. It analyzes data collected from a group - Mean.
I have matched all concepts in accordance with statistical use, hope it helps.
6(15) + 10b > = 200
90 + 10b > = 200
10b > = 200 - 90
10b > = 110
b > = 110/10
b > = 11
so she can do 15 days of running plus 11 days of biking....which totals 26 days