Answer:
1 × 10² J
Step-by-step explanation:
Given data

2 oz × (1 kg/35.274 oz) = 0.06 kg
The work exerted by the player is equal to the kinetic energy (K) adquired by the ball.
K = 1/2 × m × v²
K = 1/2 × 0.06 kg × (57.7 m/s)²
K = 1 × 10² J
Answer:is this a real quistion
Step-by-step explanation:?
He needs 6 more hot dog buns. You just simply subtract 12 from 18.
Answer:
the answer is new
Step-by-step explanation:
I just took the test
__7_|_35+63_
_____|__9+5__
35+63=7(9+5)=7<span>14=98 or 35+63=98</span>