Answer:
75 in coupons.
250 in dividends.
profit of 600 - 425 = 175 from her stock investment.
her total income is 250 + 75 + 175 = 500.
if all of this is taxed at 10%, then her tax will be 500 * .1 = 50.
Answer:
omg college math is so hard omg i feel baddddddd
Step-by-step explanation:
The answer is the product of 7 and the difference of b and - 2
If we look at where it is now, we would have multiplied the x and y values by 1/2. since we are working backwards, lets multiply by 2 instead...giving us the vertex for the pre-image....
J is now (0, -2) multiply by 2
J was (0, -4)
The answer is D) The car travels 53 mph(Miles Per Hours).
212/4 = 53
318/6 = 53
424/8 = 53
530/10 = 53