2:10=>3:10, was 1 hour
3:10=> 3:22, were 12 minutes
the play last 1 hour 12 minutes (or 60+12= 72 minutes).
Answer:
Last one, triangles AOB and COD
Step-by-step explanation:
In step 3, they are talking about the side/angle/side postulate. That helps in describing a triangle, therefore she must be talking about a triangle
Answer:b
Step-by-step explanation:
Because it b
To determine the cost of each meter of the ribbon, we divide the cost for 5 meters of ribbon by 5. That is,
x = $4 / 5
where x is the cost of each meter. Simplifying will give us an answer of $0.8/m. Converting this to per mm.
($0.8/m) x (1 m/ 1000 mm)
= $0.0008/mm
Answer: 96
Step-by-step explanation:
Simply multiply the first question by 12 to get 2x+8y=96
<em>Hope it helps <3</em>